Kúrenie

Kúrenie

Romčo
31.10.2017
12:10
Zaujímalo by ma, či odporúčate kúriť drevom, alebo briketami? Zvažujem že tento rok skúsim briketky .
maximilianx33
12.05.2026
11:36

Moji starí rodičia kúrili roky hlavne drevom. Keď je dobre suché, tak je to podľa mňa stále najlepšia klasika. Rýchlo chytí aj pekne horí. Brikety skúšali tiež, ale nikdy na ne neprešli úplne.. Najviac ich používali večer, keď sa im už nechcelo stále prikladať. Dali ich do pece a teplo držalo dlhšie. Pri dreve je zas výhoda, že sa s ním lepšie rozkúri. Brikety sú podľa mňa fajn, ale treba vedieť, ako horia v konkrétnej peci alebo krbe. Nie každému to sadne hneď. Ja by som to neriešil štýlom buď jedno alebo druhé. Skúsil by som pár balíkov brikiet a uvidíš. Za mňa drevo na bežné kúrenie a brikety hlavne na večer alebo keď chce človek trochu pokoj od prikladania:))

Daniel
19.10.2019
13:55

Najlepšie bude, keď to nevyzkoušíš a sám sa rozhodneš, čo vám viac vyhovuje. My máme nové krbové kachle a komín z https://www.komin-lacno.sk/ a kúrime klasickým drevom. Páči sa nám, ako je v kachliach vidieť horiaci oheň.

Maco
31.10.2017
22:30

Tiež som za kladku drevo .

Briketa
31.10.2017
20:49

Jednoznačne brikety !

Lojko
31.10.2017
20:44

My ostávame pri klasike , drevo a uhlie . Rok čo rok tak kúrime a nič nám nechýba .

Samo
31.10.2017
12:52

Jednoznačne brikety. Sú síce drahé, ale na výkur sú super. Dlho horia.

Majči
31.10.2017
12:39

Ahoj, ka kúrim drevom a uhlím. Ale počul som, že brikety sú výborné na vykurovanie a nezanášajú tak komín ako uhlie.

Pridať odpoveď