Obľúbené zložky vášho psa v krmive - hľadajte ich!


zložky krmiva pre psov

Krmivo vášho psa zohráva kľúčovú úlohu pri udržiavaní zdravia a dobrej kondície vášho psa. Výber správnych zložiek v krmive môže mať významný vplyv na pohodu a dlhovekosť nášho domáceho maznáčika.

Preto je dôležité pochopiť, ktoré zložky sú pre psov najprínosnejšie a ako ich identifikovať.

Typické zložky krmiva pre psov

Základné zložky krmiva pre psov sú zvyčajne podobné u rôznych značiek. Najčastejšie ide o mäso cicavcov alebo rýb, zeleninu, ovocie a rôzne prísady, ako sú vitamíny a minerálne látky. Mäso, napríklad kuracie, hovädzie, morčacie alebo jahňacie, poskytuje psovi základné živočíšne bielkoviny a aminokyseliny. Ryby sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú prospešné pre zdravie kože a srsti. Zelenina a ovocie poskytujú základné vitamíny, minerály a vlákninu, ktorá je dôležitá pre správne fungovanie tráviaceho systému.

Rozpoznávanie obľúbených zložiek vášho psa

Každý pes má svoje vlastné potravinové preferencie. Niektoré psy milujú mäso, zatiaľ čo iné dávajú prednosť rybám alebo zelenine. Ak chcete rozpoznať obľúbené zložky svojho psa, pozorujte, ako reaguje na rôzne druhy krmiva. Obzvlášť rád konzumuje jedlá s kuracím mäsom? Uškŕňa sa pri pohľade na rybu? Možno si vychutnáva chuť mrkvy? Pozorovanie jeho reakcií vám pomôže určiť, aké zložky by mali byť v jeho krmive.

Zdravotné výhody vašich obľúbených ingrediencií

Výberom krmiva pre psov, ktoré obsahuje obľúbené zložky vášho domáceho miláčika, prispievate k jeho zdraviu a pohode. Mäso poskytuje základné bielkoviny, ktoré sú potrebné na budovanie svalov a regeneráciu tela. Omega-3 mastné kyseliny obsiahnuté v rybách prospievajú zdraviu srdca a mozgu vášho psa. Zelenina a ovocie poskytujú vášmu psovi vitamíny a minerály, ktoré posilňujú jeho imunitný systém a zabezpečujú optimálnu funkciu tela.

Ako vybrať krmivo pre psov s obľúbenými zložkami

Pri výbere krmiva pre psov venujte pozornosť etikete a zloženiu výrobku. Skontrolujte, či obsahuje obľúbené zložky vášho psa, napríklad mäso, ryby alebo zeleninu. Vyhnite sa krmivám, ktoré obsahujú umelé konzervačné látky, farbivá a prídavné látky, pretože môžu mať negatívny vplyv na zdravie vášho domáceho maznáčika. Stojí za to venovať pozornosť aj kvalite zložiek - čím vyššia kvalita, tým lepšie pre vášho psa.

Nakupovanie v zoo obchode

Internetový zoo obchod je skvelým miestom na nájdenie krmiva pre psov s vašimi obľúbenými zložkami. Zamestnanci obchodu vám môžu poradiť, ktorá značka najlepšie spĺňa potreby vášho psa. Okrem toho zoo obchod často ponúka rôzne varianty krmív, ktoré sa líšia zložením a cenou. Ak využijete pomoc odborníkov v zoo obchode, môžete nájsť ideálne krmivo pre svojho domáceho miláčika.

Odporúčané značky krmív pre psov s obľúbenými zložkami

Na trhu je veľa značiek krmív pre psov, ktoré ponúkajú vysokú kvalitu a obsahujú obľúbené zložky vášho domáceho maznáčika. Tu sú niektoré odporúčané značky:

  1. Alpha Spirit - táto značka sa špecializuje na krmivá s vysokým obsahom mäsa, ktoré poskytujú základné bielkoviny a živiny. Okrem toho má Alpha Spirit v ponuke rad polotučných krmív, ktoré sú dokonalou kombináciou potrieb vášho psa a praktického využitia pre ľudí.
  2. Orijen - táto značka sa zameriava na krmivá s obsahom rýb, ktoré sú zdrojom cenných omega-3 mastných kyselín, ako aj ďalšieho neobvyklého a presláveného mäsa.
  3. Farmina N&D - táto značka ponúka krmivo s množstvom ovocia a zeleniny, ktoré vášmu psovi dodá dôležité vitamíny a minerály.

Výberom jednej z týchto značiek si môžete byť istí, že svojmu psovi poskytujete krmivo s obľúbenými zložkami na podporu jeho zdravia a pohody.

Tento článok vznikol v spolupráci s https://fera.sk/. Pozrite si sortiment kvalitných krmív pre psov na stránke https://fera.sk/krmivo-pre-psov/Podobné témy

mena pre psov

Mená pre psov

Dobré mená pre psov dokážu výrazne zjednodušiť komunikáciu medzi človekom a psom. Keďže psy ľahšie rozoznávajú výrazné spoluhlásky oddelené samohláskami, psie mená ako Roky alebo Falco budú pre psov zrozumiteľnejšie a…

pes do bytu

20 ideálnych plemien psov do bytu

Väčšina plemien psov sa vie adaptovať na akékoľvek prostredie ak má dostatok pohybu vo forme prechádzok a športu. Niektoré psy sú však do bytu vhodnejšie ako iné a je prezieravejšie vybrať si plemeno, ktoré nebude…

vypocet veku psa podla plemena

Ako vypočítať vek psa

Vek psa sa tradične počíta pomocou pravidla: jeden psí rok je ekvivalentom siedmych ľudských rokov, no určenie skutočného veku psa je trocha zložitejšie. Každý pes je jedinečný a tak ako u ľudí, aj u psov je dĺžka…

pes k detom

12 najlepších plemien psov k deťom

Vzťah detí a psov môže byť veľmi pekný a užitočný pre celú rodinu. Psy môžu deti naučiť zodpovednosti, empatii, spolupráci a môžu to byť nerozluční parťáci pre rôzne hry a dobrodružstvá. Vhodný pes k deťom však musí mať…

psie plemená

10 najobľúbenejších plemien psov na Slovensku

Na svete existujú stovky psích plemien rôznych veľkostí, tvarov, farieb a temperamentov, pričom každá rasa psov má svojich milovníkov a históriu. Niektoré plemená psov sú však natoľko obľúbené, že ďaleko prevyšujú počty…

psy maleho vzrastu

20 najobľúbenejších plemien malých psov

Malé plemená psov sú úžasné a chovateľsky veľmi obľúbené. Mnohé majú za sebou dlhú históriu šľachtenia, pričom ich diverzita je až zarážajúca. Malá výška a hmotnosť boli pri šľachtení žiadané najmä pri športových,…